F Kako se izogniti napakam pri izvajanju ZVZD-1 - s sodno prakso! | Seminarji, webinarji, izobraževanja in konference Verlag Dashöfer

Seminarji

Kako se izogniti napakam pri izvajanju ZVZD-1 - s sodno prakso!

Mag. Borut Brezovar, Tanja Bohl

Namen seminarja

Velika večina delodajalcev želi spoštovati in pravilno izvajati vsa obvezna pravila za zagotavljanje varnosti in zdravja pri delu v svojih kolektivih. Vendarle pa pogosto prihaja do napak in pomanjkljivosti, ki so značilne in jih inšpektorji dela pri svojih nadzorih največkrat ugotovijo pri preverjanju posameznih obveznosti delodajalcev. Te pomanjkljivosti in napake so praviloma posledice nepoznavanja predpisov, premajhnih izkušenj in nepoznavanja dobrih praks. Tako zbrane izkušnje pa  lahko v zgoščeni obliki pomagajo odgovornim pri delodajalcu, da popravijo ali izboljšajo svoj sistem pravil in ukrepov s katerimi zagotavljajo varnost in zdravje pri delu.

Poleg teoretičnih določb v zakonih in podzakonskih aktih, so na področju varnosti in zdravja pri delu pomembne tudi sodne odločbe, skozi katere se izoblikuje razlaga določb zakonov in podzakonskih aktov. Na tak način se namreč ustvarja ustaljena sodna praksa. Prav zaradi tega bomo na tem seminarju predstavili tudi nekaj relevantnih sodnih praks z obravnavanega področja.

Iz programa seminarja

  1. Izjava o varnosti z oceno tveganj – najpogostejše pomanjkljivosti:
  • značilne napake in pomanjkljivosti pri:
  • sodelovanju s strokovnim delavcem in izvajalcem medicine dela,
  • usposabljanju delavcev za varnost in zdravje pri delu,
  • opredelitvi in uporabo osebne varovalne opreme,
  • pregledih in preizkusi delovne opreme,
  • zdravstvenih pregledih delavcev,
  • zagotavljanju predpisane dokumentacije,
  • druge napake.
  1. Pomanjkljivosti pri sprejemanju in izvajanju ukrepov za obvladovanje psihosocialnih tveganj (mobing, nadlegovanje, nasilje itd.):
  • kako naj delodajalec ravna,
  • kaj mora delodajalec zagotavljati.
  1. Napake, pomanjkljivosti in dileme v zvezi z izdelavo in izvajanjem načrta promocije zdravja na delovnem mestu :
  • napake pri pripravi podlag,
  • napake pri izbiri aktivnosti in ukrepov,
  • napake pri izvajanju in spremljanju promocije zdravja na delovnem mestu.
  1. Na seminarju bomo predstavili tudi nekaj relevantnih sodnih praks z naslednjih področij:
  • Izjave o varnosti z oceno tveganja,
  • Obveščanja in seznanjanja delavcev ter usposabljanje delavcev za varnost in zdravje pri delu,
  • Osebne varovalne opreme in delovne opreme,
  • Zdravstvenih pregledov delavcev – ki so obveznost tako za delodajalca, kot tudi za delavca, ki se jih je dolžan udeležiti.

Pomembno: naročnikom portalov, online priročnikov in vestnikov založbe Verlag Dashöfer nudimo stalni 15 % popust pri udeležbi na seminarjih v okviru Centra za izobraževanje. Za vsakega drugega in naslednjega udeleženca iz istega podjetja vam na pripadajočo kotizacijo priznamo 10 % popust. Popust na redno ceno seminarja se obračuna med obdelavo naročila v naročniškem oddelku in bo upoštevan pri izstavitvi (pred)računa. V potrditvenem sporočilu o uspešni prijavi omenjeni popust še ni upoštevan.

Potek seminarja

09.00 - 09.15 Dobrodošlica ob kavi
09.15 - 11.00 Predavanje I. del (mag. Borut Brezovar)
11.00 - 12.00 Odmor za kosilo in priložnost za druženje
12.00 - 14.00 Predavanje II. del (ga. Tanja Bohl)

Komu je namenjen

Seminar je namenjen zlasti odgovornim za varnost in zdravje pri delu, kar so v vseh primerih zakoniti zastopniki pravnih oseb in nosilci samostojnih statusov, ter druge osebe pri delodajalcu, ki so za to pooblaščene ali pa mu v strokovnem smislu pomagajo pri izvajanju teh obveznosti. Vsebina seminarja pa bi koristila tudi predstavnikom delavcev v gospodarskih družbah, pa naj gre za sindikalne predstavnike ali za predstavnike delavske souprave.

Predavatelj/ica

Mag. Borut Brezovar



Mag. Borut Brezovar, je opravil magisterij znanosti s področja delovnega in socialnega prava na Pravni fakulteti v Ljubljani. Izkušnje ima tako na različnih vodilnih delovnih mestih v gospodarstvu, kot tudi v državni upravi. Kot dolgoletni glavni inšpektor RS za delo je posredno ali neposredno sodeloval pri pripravi večine zakonov in izvršilnih…

Več delavnic tega predavatelja

Tanja Bohl

je leta 2001 zaključila študij prava na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Po opravljenem državnem pravniškem izpitu leta 2003 se je zaposlila v Odvetniški pisarni Miro Senica in odvetniki, kariero pa nadaljevala kot odvetnica in kasnejša partnerica v Odvetniški pisarni Ulčar & partnerji. Od maja 2013 je aktivna v lastni odvetniški pisarni, in…

Več delavnic tega predavatelja

Termin in kraj dogodka

4.11.2016

Ljubljana

Mag. Borut Brezovar, Tanja Bohl

Izobraževanje lahko prilagodimo tudi vašim zaposlenim in kolegom. Kontaktirajte nas po telefonu na (0)1/434 55 96 ali po elektronski pošti na larisa.berginc@dashofer.si.

Pred datumom zapadlosti vam bomo poslali organizacijska navodila in račun. Cene so brez DDV. Splošne pogoje poslovanja lahko preberete tukaj.

!ERR No images found in //img.dashofer.sk/cif_si/fotogalerie/kursy/. Images path has to be on the same server. Supported img formats: jpg, jpeg, png, gif.